7 Kasım 2016 Pazartesi

BANGGOOD ALIŞVERİŞ REHBERİ

BANGGOOD ALIŞVERİŞ REHBERİ:

BANGGOOD

Banggood.com sadece kendi tedariğindeki ürünleri satan Çin menşeili bir alışveriş sitesidir. Ürün yelpazesi elektronik ağırlıklı olup son derece güzel kampanyalar yapan bir sitedir Banggood. Bu sitenin de müşteriye karşı yaklaşımı çok iyi olup, ürünleri bizzat kendileri tedarik ettiği için sorun yaşama ihtimaliniz çok daha az diyebilirim. Fiyatları genel olarak uygundur. Özel günlerde son derece iyi indirimler olur, takip ederseniz almak istediğiniz ürünleri çok uygun bir fiyata alabilirsiniz. Kargo ücretleri çok makul düzeyde olup, kargonuzu herhangi bir hasara karşı korumak için yine uygun fiyatlarla sigortalayabiliyorsunuz. Yani yolda kırılma, hasar görme gibi olaylarlara karşı kargonuzu korumuş oluyorsunuz. Sipariş verirken kayıtlı posta'yı tercih etmenizi öneririm, çünkü kargoyu size getiren ptt görevlisi sizden imza almadan ürünü teslim edemez. Kayıtsız postalar herhangi bir imza gerektirmediği için posta görevlileri postanızı apartmana bırakabilir ve bu durumda postanızın kaybolma tehlikesi vardır. 

Daha önce yurtdışından alışveriş yapmamış kişiler Banggood'dan alışveriş yapmakta tereddüt yaşayabiliyorlar. Ad Soyad, Adres ve Ödeme konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Ad Soyad ve Adres konusunda yapmanız gereken en önemli şey 'Türkçe Karakter' kullanmamanız gerektiğidir. Örneğin: ''Çağatay Ulaş'' isimli birisi Ad soyad Kısmına ''CAGATAY ULAS'' yazmalıdır; Adres için yine türkçe karakter kullanmamalıyız Örneğin: ''Sarnıç Özen Mahallesi Üstün Apt.'', '' Sarnıc Ozen Mahallesi Ustun Apt.'' olarak yazılmalıdır. 

En uygun fiyatlı kargo seçeneği Air Parcel olup Takip kodlu almanızı tavsiye ederim. Belli bir fiyattan sonra takip kodu ücretsizdir. Kontrol etmek için ''Air Parcel Register'' seçeneği olmalı takipli posta. Ayrıca sigorta yaptırmanızı da öneririm kaybolmalara ve çeşitli hasarlara karşı. Sigorta fiyatları çok uygundur.
İ-PARCEL KARGO TAKİP: 
İ-PARCEL KARGO TAKİP


Ödeme seçenekleri; Paypal ve kredi kartı. Paypal şu anda Türkiye'de hizmet vermediği için kredi kartı veya ön ödemeli kartlar ile ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer güven sorunu yaşıyorsanız ve kredi kart bilgilerinizi vermek istemiyorsanız sanal kart oluşturup ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartınız yok ise 3d zorunluluğu olmayan banka kartıyla da ödemenizi yapabilirsiniz.


KAYIT İŞLEMİ: İLK OLARAK SİTENİN SAĞ ÜST KÖŞESİNDEN REGİSTER SEÇENEĞİNE TIKLAYIN
BANGGOOD KAYIT İŞLEMİ
ADRESİNİZİ EKLEMEK İÇİN; MY ACCOUNT KISMINA MOUSE İLE GELİP ADRESS BOOK SEKMESİNE TIKLAYIN
BANGGOOD ADRES EKLEME

EĞER BANGGOOD.COM'DAN YARDIM ALMAK İSTİYORSANIZ SİZE 3 SEÇENEK İLE YARDIM İMKANI SUNUYOR BANGGOOD. İLK ÖNCE SİTEDE SAĞ ÜST KISIMDA HELP KISMINA GELİP CONTACT US SEÇENEĞİNE TIKLAYIN. SONRA AŞAĞIDA AÇIKLADIĞIM GİBİ HANGİSİ UYGUNSA ÖYLE YARDIM ALABİLİRSİNİZ.
BANGGOOD YARDIM EKLE

MESAJ GÖNDERECEKSENİZ;
BANGGOOD MESAJ GÖNDER


Genel Uyarılar! Mutlaka Okuyun!
Banggood'dan telefon almak istiyorsanız maalesef ülkemiz gümrük yasalarınca almanız mümkün değildir. Alsanız dahi gümrükten geçmez ve geri gönderilir. Parfüm, kozmetik ürünü almanız yasaktır. İlaçları ise sadece reçetenizi gümrüğe ulaştırmanız halinde teslim alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder